Koupání a rybaření

Koupání a rybaření

Koupání

  • Rybník Hejtman – nachází se v těsné blízkosti penzionu, k dispozici je několik koupališť včetně půjčovny lodiček.
  • Rybník Staňkovský – cca 3 km od penzionu.
  • Pískovny Klikov – cca 10 km od penzionu. Nedaleko vesničky Klikov u Suchdola nad Lužnicí se nachází 2 překrásné pískovny. V blízkosti bufet s občerstvením.
  • Pískovna Halámky – cca 15 km od penzionu.
  • Rybník Svět v Třeboni – cca 15 km od penzionu, v letních měsících možnost vyhlídkové plavby parníkem.

Rybaření

Rybník Hejtman (82 ha) - založený Mikulášem Ruthardem v roce 1554. Rybník leží přímo v turisticky atraktivním městečku Chlum u Třeboně. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí klidné a plnohodnotné rybaření. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok.

Staňkovský rybník (273 ha) - je údolní nádrží na Koštěnickém potoce. Nachází se v obci Staňkov nedaleko Chlumu u Třeboně a jeho východní břeh tvoří část státní hranice s Rakouskem. Jedná se o rybník s největším objemem vody v ČR. Obvod 25 km zaručuje, že každý zde nalezne vhodné místo k rybaření. Výška hráze je 25 m. Hloubka vody u hráze přesahuje 15 m. Byl postaven v letech 1551 - 1559.

Nový Kanclíř (31 ha) - vznikl v roce 1542. Nachází se poblíž Chlumu u Třeboně a je obklopen rozsáhlými lesy. Díky jeho průběžnému zarybňování (kapr, štika, úhoř) kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.

Podmínky: Zájemce o rybaření si musí zakoupit "Pověření k lovu ryb". Je oprávněn chytat pouze na dva pruty, které nesmí být od sebe vzdáleny více než tři metry. V ceně "Pověření k lovu ryb" jsou dva kusy ušlechtilých ryb za den. Ty je nutno zapsat do záznamu o úlovcích. Bližší informace o podminkách rybaření jsou uvedeny přímo na "Pověření k lovu ryb". Možnosti parkování na silnici Kosky-Lutová na hrázi a mezi Starým a Novým Kanclířem.

Na všech rybnících je povolen lov těchto ryb: kapr, lín, amur, plotice, perlín, štika, okoun, candát, úhoř.

Rybářské povolenky a další rybářské potřeby je možné zakoupit v Rybářském a cyklistickém centru cca 500 m od Penzionu HEJTMAN.


Vytvořte si webové stránky zdarma!