Zoologické zahrady

Zoologické zahrady

Zoo Dvorec

(vzdálenost od Penzionu HEJTMAN: 30 km)

Zoo Dvorec (neboli park exotických zvířat) je jedna z mála soukromých zoo u nás. Zoo se specializuje na chov exotických zvířat:

  • Kočkovité šelmy – lev pustinný, tygr ussurijský, rys ostrovid, ocelot velký… atd.
  • Primáti – makak thesis, mangabej černý, kočkodan Brazzův, mandril rýholící, pavián babuin
  • Plazi – krajta malá, chřestýš západní, kajman brýlový, želva ostruhatá
  • Afričtí a asijští kopytníci – zebra Chapmannova, buvol indický, přímorožec šavlorohý…atd.
  • Ostatní – medvěd hnědý, papoušky ara, atd.

Zoo Dvorec má prvenství v odchovu lvů pustinných. Narodilo se zde 30 mláďat, která jsou nyní po celém světě. Zoo nabízí i vyžití pro ty nejmenší, nejen že se seznámí s exotickými zvířaty, ale je tu pro ně vytvořen i park se skluzavkami a dětská zoo. Parkoviště je přímo naproti zoo a je neplacené. Nedaleko odtud si můžete posedět v příjemné restauraci Borovanský mlýn, kde se též můžete setkat se zvířaty nebo využít rozlehlé dětské hřiště.

Otevřeno: květen až říjen - denně, listopad až březen - pouze víkendy

Vstup se psy není povolen.

Více informací naleznete na: www.zoodvorec.cz

Zoo Ohrada a lovecký zámek Ohrada–Hluboká nad Vltavou

(vzdálenost od Penzionu HEJTMAN: 50 km)

Zoo má poměrně malou rozlohu (necelé 3 hektary) a na tuto rozlohu velkou návštěvnost (vůbec nejvyšší ze všech českých zoo v poměru počet návštěvníků na ha plochy, kdo které se započítává i plocha výběhů a voliér). Nabízí ke shlédnutí okolo 256 druhů zvířat ve více než 2000 exemplářích. Není povolen vstup se psy.

V zadní části areálu se nachází restaurace s netradičním zařízením a mořským akváriem. Je přístupná nejen návštěvníkům Zoo, ale i příchozím z venku. Má kapacitu 130 míst. Před restaurací je dětské hřiště s množstvím prolézaček, klouzačkou a výběhem pro malé kozičky, které si děti mohou pohladit. V areálu je též několik kiosků s občerstvením.

Návštěvníci mohou také navštívit lovecký zámek Ohrada - je to barokní zámek 2 km od Hluboké nad Vltavou, v němž sídlí Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, jedno z nejstarších českých muzeí. Stojí na břehu Munického rybníka v těsné blízkosti zoologické zahrady Ohrada. V zámečku je také možno navštívit Pohádkové podzemí, kde společně s dětmi můžete vidět pohádkové postavy nebo se i chvíli bát.

Otevřeno: denně po celý rok.

Vstup se psy není povolen.

Více informací naleznete na: www.zoo-ohrada.cz

Zoo Tábor

(vzdálenost od Penzionu HEJTMAN: 70 km)

Zoologická zahrada Tábor je největší zoologickou zahradou na jihu Čech. Je zaměřena zejména na faunu amerického kontinentu, ale naleznete zde i zástupce ostatních světadílů jako jsou pštrosi, surikaty, zebry a mnoho dalších dětmi i dospělými oblíbených zvířat. Ze šelem můžete obdivovat tygra, lva či jaguára. Celkem zoo nabízí kolem 250 druhů zvířat.

Pro návštěvníky zoo nabízí v průběhu celého roku zajímavé akce.

Otevřeno:denně po celý rok

Vstup se psy je možný pouze za vodítku.

Více informací naleznete na: www.zootabor.eu


Vytvořte si webové stránky zdarma!